• Wpisów: 14260
  • Średnio co: 7 godzin
  • Ostatni wpis: wczoraj, 22:45
  • Licznik odwiedzin: 2 007 564 / 4264 dni
 
yafud
 
Yet Another F*cked Up Day: www.yafud.pl/45884/ Kiedy następnym razem będziecie narzekać na pecha, pomyślcie o zespole Algarve Pro Racing, który próbował dostarczyć swoje samochody na zakończone dzisiaj testy European Le Mans Series na torze Catalunya pod Barceloną.

- Najpierw w porcie w Dubaju zapodział się kontener, w którym były te samochody.

- Po odnalezieniu kontenera wsadzono go na kolejny statek do Europy, który utknął na 6 dni w słynnym korku na Kanale Sueskim, spowodowanym przez Ever Given.

- Ze względu na opóźnienie, zespół napisał do spedytora, żeby wyładować ich kontener przy pierwszej okazji po wpłynięciu na Morze Śródziemne, czyli w Grecji. Stamtąd zabraliby go ciężarówką. Tyle że komuś u spedytora się nie spieszyło i przeczytał mejla dopiero, kiedy statek wypłynął już z Grecji. Zamiast tego zaproponowali wyładowanie kontenera na Malcie, gdzie raczej dojechać ciężarówką byłoby ciężko.

- Kiedy w końcu, 18 dni po terminie, kontener dopłynął do Marsylii, wsadzono go na ciężarówkę w celu zawiezienia na lotnisko w Barcelonie, gdzie miał przejść odprawę celną. Tyle że po drodze, już na wysokości toru, w ciężarówkę z kontenerem wpierdzieliła się inna ciężarówka. Cały zestaw, jako pojazd uczestniczący w wypadku, został odholowany na parking policyjny.

- Policja zgodziła się wydać kontener i nawet pozwoliła na dokonanie odprawy na ich parkingu. Ale kierowca nowej ciężarówki nie został wpuszczony na tor, bo nie miał ważnego testu covidowego.

- W końcu udało się rozpakować kontener na parkingu poza torem, 400 metrów od boksów. Samochody znalazły się w garażu 2 godziny przed końcem ostatniej sesji testowej, a przygotowanie jednego prototypu LMP2 do wyjazdu na tor po wypakowaniu z transportu zajmuje ok. 8 godzin. YAFUD

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kliknij w link na początku wpisu aby ocenić wpadkę i poczytać komentarze
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.